PODSTAWOWA WIEDZAKomentarze

 1. Hej! Wlasnie czytam Twojego bloga i z czym mam problem to dokładnie to co napisałaś;) co jak kiedy stosować P po czym E przed czym H ;) to moja zmora... jest gdzieś post z tym co po czym stosować?


  "Warto również zapoznać się z punktem rosy (wkrótce post), dzięki temu mniej więcej będziecie wiedziały, czego z PEH stosować przy danym myciu."  Dziękuję:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Hej! :)

   Podam Ci na swoim przykładzie.

   Protein nie dajemy co mycie. W zależności od tego czy Twoje włosy je lubią, czy nie, możesz nakładać raz w tygodniu lub raz na 2 tygodnie. Sama nakładam raz na 2 tygodnie tj. co 4. mycie. Proteiny lubią się z humektantami, więc warto je łączyć.

   Emolienty CO MYCIE! W maskach i stylizatorach. Emolientami zamykamy pielęgnację, żeby wszystko co dobre zostało we włoskach. Tutaj należy uważać, żeby tych emolientów nie było za dużo. Rozpoznasz to na bank, bo włosy będą tłuste, oklapnięte i bez objętości.

   Humektanty w zależności, lubią puszyć. Ich nadmiar spowoduje grzywę jak u lwa, szorstkie i matowe włosy. Nawilżacze zawsze z emolientami! Sama używam ich raz na tydzień + ewentualnie częściej jeśli są w jakimś ze stylizatorów.

   Jeśli masz z tym większy problem, możesz do mnie napisać maila lub wysłać wiadomość na IG @curlyclaudie. Na konkretnych produktach, które posiadasz będę mogła Ci pomóc bardziej konkretnie. :)

   Usuń

Prześlij komentarz