Peeling SKÓRY GŁOWY - jakie niesie korzyści?


Cześć Kochani!

Święta, święta i po świętach! Odpoczęliście? Teraz trzeba wziąć się do pracy, samo się nie zrobi! :)

Ostatnio na blogu pojawiały się głownie recenzje, dlatego dzisiaj mam dla Was coś pielęgnacyjnego. Aspekt, o którym większość z nas bankowo zapomina, a jest o bardzo ważnym elementem w pielęgnacji. Mowa o peelingu skóry głowy!
Od skóry głowy wszystko się zaczyna, można rzec że wyrasta. Dlatego warto zadbać i o tę część głowy, ponieważ jej pielęgnacja jest równie ważna jak dbanie o włosy na długości.

Peeling - nic innego jak oczyszczenie skóry głowy z zanieczyszczeń, łoju, obumarłych włosów, a także zrogowaciałego naskórka.

Peeling ma za zadanie uregulować pracę gruczołów łojowych, dzięki czemu skóra naszej głowy pozostanie świeża na dłużej. Przyczynia się również do zniwelowania łupieżu. W parze z peelingiem idzie masaż, który poprawia krążenie krwi oraz wpływa korzystnie na dotlenienie i odżywienie cebulek włosów. Oczyszczona skóra głowy znacznie lepiej będzie wchłaniała substancje aktywne zawarte w kosmetykach.


Zalety regularnego wykonywania peelingu:

♦ uregulowanie pracy gruczołów łojowych;
♦ pobudzenie krążenia i dotlenienie cebulek włosów;
♦ lepsza wchłanialność substancji aktywnych;
♦ zniwelowanie łupieżu;
♦ pobudzenie mieszków (stymulacja porostu);
♦ uniesienie włosów od nasady;
♦ usunięcie zanieczyszczeń i obumarłych włosów;
♦ zrelaksowana i rozluźniona skóra głowy (zaleta masażu);
♦ stymuluje porost nowych włosów;

Na pierwszy rzut oka widać, że regularne stosowanie peelingu może przynieść same korzyści! Ważne też, aby wybrać odpowiedni peeling do naszej skóry głowy.

W internecie jest mnóstwo przepisów na domowe papki peelingujące. Sama jednak korzystam z produktów profesjonalnych, do których mam zaufanie i o nich Wam napiszę. Domowe peelingi nie przynosiły u mnie należytego efektu w porównaniu do kosmetyków specjalistycznych. Do tej pory miałam okazję wypróbować dwa peelingi. Bandi tricho - peeling (peeling trychologiczny - enyzmatyczny) recenzja TUTAJ oraz peeling Pharmaceris H STIMUPEEL (peeling mechaniczny - z drobinkami). Z obu jestem bardzo bardzo zadowolona i na pewno przy nich pozostanę. Dodatkowo przy okazji mam zamiar wypróbować nowy peeling trychologiczny od Elfapharm. Ale o tym kiedy indziej! Jak często stosować peeling skóry głowy?

W zależności od potrzeb. Na jednym kosmetyku będzie napisane raz na dwa tygodnie, na drugim raz na tydzień. Sama stosuję peeling raz w tygodniu (co drugie mycie) i Wam też tak polecam.Kiedy i jak aplikować?

To zależy od peelingu. Bandi TRICHO - PEELING nakładam przed myciem włosów, na suchą skórę głowy. Natomiast Pharmaceris H STIMUPEEL stosuję również przed myciem, ale po zwilżeniu skóry głowy. Całość wmasowuję przez kilka minut w skalp po czym spłukuję i nakładam całą resztę kosmetyków. Przy loczkach bywa ciężko dotrzeć w każdy zakamarek, dlatego polecam robić przedziałki w równych odstępach (ok. 2 cm). Jeżeli natomiast jesteście zbyt leniwi, nakładajcie jak leci. Pod palcami z pewnością wyczujecie miejsca, w które kosmetyk nie dotarł. Skórę głowy polecam masować przynajmniej 5 minut.


Wykonując peeling skóry głowy pamiętaj o:

♦ delikatności i dokładności, nigdzie się nie spieszcie. Peeling róbcie powoli i dokładnie, aby nie poranić skóry głowy.

♦ systematyczność; aby zabieg przyniósł zadowalające efekty, ważne jest aby wykonywać go regularnie.

Sama jeszcze do niedawna lekceważyłam tę czynność, jednak po wizycie u trychologa TUTAJ, wyniosłam dużo wiedzy na ten temat i postanowiłam wdrożyć regularny peeling w swoje życie. Mam dwa ulubione peelingi, których używam naprzemiennie. Uwielbiam to uczucie świeżości po wykonanym zabiegu! Skóra głowy jest wtedy zaskakująco gładka i odświeżona. Jeżeli tylko macie możliwość, zachęcam do regularnego peelingu skóry głowy! To tylko kilka minut dłużej podczas włosingu, a efekty są zadowalające. 

Jaki jest Wasz ulubiony peeling? Stawiacie na rozwiązania naturalne, czy kupujecie gotowe, specjalistyczne kosmetyki? Piszcie! 

Buziaki! 

zdjęcie główne: www.pexels.com
źródła; własa wiedza, anwen.plBądź na bieżąco z postami: 

https://www.bloglovin.com/blogs/curlyclaudie-swiadoma-pielegnacja-kreconych-19171391
http://www.facebook.com/curlyclaudie
http://www.instagram.com/curlyclaudie

Komentarze