SPOSOBY OLEJOWANIA WŁOSÓW


Hejka Kochani!

Dzisiaj może coś o olejowaniu? O samym olejowaniu co nieco już napisałam TUTAJ, a dziś przedstawię Wam metody olejowania włosów. Teraz jest idealny czas, aby wprowadzić regularne olejowanie, ponieważ IDZIE ZIMA! Przyznać się, kto jeszcze nie zaczął? :)Często pytacie "jak nakładać olej?". Metod może być tyle, co włosomaniaczek. Każda robi po swojemu, modyfikuje poniższe metody tak, aby było dobrze. U każdej osoby sprawdza się inny sposób, kwestia włosów. Ze swojej strony przedstawię Wam sposoby najbardziej popularne, a to czy coś do tego dodacie, czy też nie, to już kwestia Waszych upodobań. :)


1. OLEJOWANIE NA SUCHO

Najprostsza metoda olejowania włosów. Nałożenie oleju na suche, nieumyte wcześniej włosy. Najlepiej ok. 3-4 h przed ich umyciem. Ważne, aby nie przesadzić z ilością oleju. Nie chcemy, aby spływał nam po włosach! Tutaj wyznaję zasadę "więcej wcale nie znaczy lepiej". Nic trudnego! Kilka kropel oleju rozcieramy w dłoniach, a następnie gładzimy pasma włosów. Warto podzielić wcześniej włosy na sekcje i każdą potraktować z osobna. Na koniec olej można jeszcze delikatnie wmasować w całą czuprynę. :) 

Obawiacie się efektu tłustych włosów? Nie ma potrzeby! Na kręconych włosach naprawdę słabo widać nałożony olej. Samej często zdarza mi się wyjść z domu po naolejowaniu włosów. Bez stresu ;)


2. OLEJOWANIE "NA MOKRO"

Właściwie bardzo podobna metoda to powyższej. Różni się jedynie tym, że przed olejowaniem należy zwilżyć włosy. Może to być woda lub mgiełka. Po wszystkim nakładamy na głowę czepek i ręcznik. Olejowanie na mokro jest o tyle lepsze, że olej wnika bardziej w głąb włosa, dzięki czemu są one nawilżone i mięsiste. 


3. OLEJOWANIE "NA PODKŁAD"

Metoda bardzo podobna do tej powyżej. W tym wypadku sprawa jest o tyle ciekawa, że "podkład" można zrobić sobie samodzielnie według własnych upodobań. Do tej pory spotkałam się z "podkładem" zrobionym z wody i cukru, wody i soli, wody i odżywki, wody i żelu aloesowego... Mogę wymieniać i wymieniać! :) W tym wypadku można dowolnie eksperymentować. Macie już swój przepis na podkład?


4. OLEJOWANIE "NA MASKĘ/ODŻYWKĘ"

Jak sama nazwa mówi: przed olejem należy nałożyć na włosy maskę lub odżywkę. Najlepiej skorzystać z takiej bez silikonów, z bogatym składem. Po nałożeniu maski lub odżywki nakładamy na nią olej. Po tym najlepiej schować wszystko pod czepek i ręcznik. Trzymać na głowie ok. 1-2 h po czym umyć włosy. 5. OLEJOWANIE "NA OLEJOWE SERUM" 

Sposób Anwen. :) Osobiście jeszcze go nie wypróbowałam, ale się przymierzam!
Olej aplikowany w ten sposób z pewnością będzie najłatwiej zmyć. Olejowe serum to połączenie wody, oleju i ulubionej maski/odżywki. Proporcje to 1:1:1, ale jak we wszystkim - można sobie wszystko zmodyfikować. 
Ważne, aby serum przygotować w butelce z atomizerem. Wtedy aplikacja będzie dużo łatwiejsza. Ze znalezieniem odpowiedniej metody olejowania jest jak z kosmetykami. Dla każdego coś innego. Każdy włos lubi co innego i to Wy musicie znaleźć metodę odpowiednią dla siebie i swoich loczków. Sama korzystam z olejowania na sucho i jestem z niego baaardzo zadowolona. Od razu przydało mi do gustu i nie miałam jeszcze okazji wypróbować innych. Obiecuję, że wypróbuję! :) 

A dla Was która metoda jest najlepsza? :) 

Buziaki! 

Bądź na bieżąco z postami, zapraszam! 
http://www.facebook.com/curlyclaudiehttp://www.instagram.com/curlyclaudie
  

Komentarze